Деня на Християнското семейство беше отбелязан и от най- малките ученици на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“.
Подготвителна група посети 70 годишния дом на дългогодишния учител г-жа Ингилизова. Тя ги посрещна със сладка питка и им разказа историята на нейното семейство. Описа живота на една българска фамилия в миналото.
Децата останаха очаровани от оръдията на труда и способите на препитание по онова време.
Малките ученици посетиха също и църквата "СВЕТИ НИКОЛАЙ МИРЛИКИЙСКИ ЧУДОТВОРЕЦ" в Челопеч.
Г-жа Радка Ингилизова ги запозна с миналото на църквата и значението на този хубав християнски празник.
Децата запалиха свещички и се помолиха за благополучието и щастието на своите семейства.





