Празникът на буквите на I „а“ и I „б“ клас беше пътешествие из приказния свят на азбуката. Учениците смело демонстрираха знанията, които са усвоили. С песни, танци, звънки мелодии и весели стихове децата се превъплътиха в истински актьори и накараха всички в публиката да се потопят в тяхната история.

Родителите се включиха в тематична игра, а за финал заедно с учители и ученици оставиха своя отпечатък, за да увековечат споделения миг.

Тържеството, както и цялата учебна година, премина в приятна атмосфера, с взаимно уважение и взаимодействие между учители и родители, а това личеше по усмивките на децата и спокойствието, което излъчваха. Всички ученици получиха грамоти и тематични подаръци, които бяха връчени от г-жа Нонка Бантова – директор на ОУ Челопеч.

Специален и много емоционален момент от тържеството беше прочувственият благодарствен адрес, поднесен от една от майките – жест на признателност към директора на училището за страхотния подбор на екип и към учителите за грижите, търпението и всеотдайността през цялата учебна година. Думите ѝ трогнаха всички присъстващи и допринесоха за още по-топлата атмосфера на празника.

Честит празник, мили първокласници! Бъдете любознателни! Бъдете смели и уверени! Нека буквите ви водят към знание и успех!