Във връзка с 1-ви ноември - Ден на народните будители, в ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" се проведоха редица инициативи през изтеклата седмица.

Започнахме със състезание между третокласници "Открий своя будител", проведено съвместно с НЧ "Труд и постоянство" в библиотеката по идея на Иглика Дионисиева- библиотекар, писател и родител на третокласник. Продължихме с участие на седмокласници в НП "Иновации в действие", които посетиха интерактивни учебни часове и се запознаха с иновациите на ЕГ "Пейо Яворов" в гр. Силистра, които ще ни върнат визитата през месец декември. Седмицата завърши с празнична програма с участието на ученици от подготвителна група,втори и шести клас, а петокласниците представиха своите проекти от часовете по музика.Благодарим на родителите на Ивайла Ангелова за дарените атласи на училищната библиотека.